Pogradec Albania - Yours to Discover
Faqja e pare
Harta e Pogradecit
Kontakt
 

Permbajtja
POGRADECI BLOG
BARE

Perse Pogradec.info?

- Cmime te uleta

- Pa parapagim

- Pa takse rezervimi

- Ndodhemi ne Pogradec.

- Ju ofrojme gjithe informacionin e nevojshem.


Guida e Pogradecit - Restorante, piceri, Fast Food ne Pogradec

 

Restorantet e Pogradecit ofrojne nje shumllojshmeri gatimesh tradicionale dhe moderne.

Krenaria e Liqenit te Ohrit eshte peshku i Koranit qe gjendet vetem në kete liqen dhe qe eshte tradite dhe vecori gatimi i kesaj zone. Pas nuk ngelet edhe belushka dhe peshqit e eger te liqenit si Krapi, Kleni, Karasi, Ngjala etj. Restorantet zakonisht jane te specializuara ne peshk, mish ose te dyja se bashku.

Ju mund te provoni gatimet me fantazi dhe shije te kuzhinierve te Pogradecit, duke vizituar disa nga restorantet e qytetit.

  Pogradec

Bar-Restorant "1Maji" - Ofron nje shumllojshmeri gatimesh tradicionale dhe moderne. Ne sezonin e veres ne lulishten e ketij restoranti mund te degjoni muzike live.

__________________________________________________

Bar-Restorant "Perla" - Restorant romantik, i mobiluar me shije dhe muzike te kendshme ne sfond. Kuzhine e pasur tradicionale dhe moderne. Vendi i duhur per organizimin e festave familjare.

__________________________________________________

Bar-Restorant "Borana" - Ndodhet prane qendres se qytetit. Arkitektura tradicionale eshte ne harmoni te plote me cilesine e sherbimit dhe te gatimit.

__________________________________________________

Bar - Restorant "Enkelana" - Ne qender te Pogradecit. Ofron nje menu te larmishme. Pamje magjepsese ne liqen.

__________________________________________________

Bar-Restorant "Royal" - Ne qender te Pogradecit. Ofron nje menu te larmishme dhe nje pamje magjepsese ne liqen.

__________________________________________________

Bar-Restorant "Savoja" - Kuzhine tradicionale. Peshku Koran dhe krapi, kleni, belushka etj , gatuhen ne menyre te persosur.

__________________________________________________

Pica "Artist" - Ndodhet ne qytet. Ofron nje shumllojshmeri picash me furre druri. Gjithashtu sherbim Pica Taksi .

__________________________________________________

Pica "Mikria" - Ndodhet ne qender te qytetit. Nje nga picerite me te vjetra ne qytet, vazhdon te ofroje shijen e vertete italiane te picave. Gjithashtu ofron pica taxi ne shtepite tuaja.

__________________________________________________

Pica "Mondi" - Ndodhet ne qytet. Keni rastin te provoni shijen e pices me furre druri , nga pronari i picerise. Gjithashtu pica ne shtepite tuaja me sherbimin taxi .

__________________________________________________

Fast Food "Tomas" - Ne qender te qytetit. Rr Rinia, Pogradec. Specialitetet e tyre do i kenaqin gjithmone shijet tuaja. Nese jeni duke pare per nje ushqim te shpejte, te lehte e pa shume shpenzime, Fast Food "Tomas" eshte vendi i duhur. Mos harroni te provoni "Sufllaqe me salce".

__________________________________________________

Restorant PerlaRestorant EnkelanaPogradec RestaurantsPogradec Dining

__________________________________________________

www.pogradec.info - Guida e Pogradecit ne Internet. Informacion i plote mbi Pogradecin, Hotelet ne Pogradec, Akomodimi ne Pogradec, transporti ne pogradec, arti dhe kultura e Pogradecit. Foto nga Pogradeci, Restorante, Bare dhe Pub ne Pogradec. Liqeni i Ohrit, Peshku i mrekullueshem Koran qe rritet ne Liqenin e Ohrit, receta gatimi nga Pogradeci. Pogradec, Albania, pogradeci, restorantet, baret, bar, gatime tradicionale, kuzhine e pasur, peshk koran, korani, liqeni i ohrit, bar restorant 1 maji, bar-restorant perla, music live, lulishte, krapi, kleni, karasi, belushka, peshqit e liqenit, mish, pica, piceri, pica taksi dhe informacione te tjera.

Raiffeisen Bank Pogradec Albania
ProCredit Bank Pogradec Albania
Mobilje Italiane
 
All rights reserved Pogradec.info-2006
info@pogradec.info