Do You Speak English? Pogradec Albania - Yours to Discover
Faqja e pare
Harta e Pogradecit
Kontakt
 

Permbajtja
POGRADECI BLOG
BARE

Perse Pogradec.info?

- Cmime te uleta

- Pa parapagim

- Pa takse rezervimi

- Ndodhemi ne Pogradec.

- Ju ofrojme gjithe informacionin e nevojshem.


guida e POGRADECit - Pushime ne shtepi private

Pushime ne shtepi private ne Pogradec eshte menyra me e mire per te provuar mikpritjen dhe per te njohur traditat e familjeve Pogradecare.

Ne qytet, shtepite tradicionale pogradecare, te rrethuara me kangjella dhe oborre te mbushura me lule, nje tradite kjo e ruajtur me fanatizem per shekuj me radhe, ju ofrojne komoditet dhe qetesi. Ne ambientet e shtepise ju mund te gatuani vete ose te porositni ushqimin tek te zotet e shtepise.

Ne fshatrat turistike, buze Liqenit te Ohrit, shume shtepi jane pershtatur per mikpritjen e turisteve. Ambjentet e fresketa te fshatit me oborre te mbuluara nga hijet e rrushit dhe pemeve frutore ju ofrojne komoditet dhe qetesi.

Klima e bute mesdhetare, toka pjellore, ditet e shumta me diell dhe tradita e pasur e prodhimeve te vogla bujqesore sigurojne nje bollek origjinal frutash dhe perimesh dhe mundesi zgjedhjeje ne tregun e rajonit. Ky rajon njihet per gatime te shijshme, te mira dhe te pastra.

Krenaria e Liqenit te Ohrit eshte korani unik qe gjendet vetem ne kete liqen dhe qe eshte tradite dhe vecori gatimi i kesaj zone. Nuk ngelen pas edhe gatimet e peshqve te tjere te liqenit si krapi, kleni, karasi, ngjala etj.

____________________________________________________________

 

Tel. 0696070855
Apartamente me qera ne Pogradec
   

 

 

 

 


www.pogradec.info - Guida e Pogradecit ne Internet. Informacion i plote mbi Pogradecin, Hotelet ne Pogradec, Akomodimi ne Pogradec, transporti ne pogradec, arti dhe kultura e Pogradecit. Foto nga Pogradeci, Restorante, Bare dhe Pub ne Pogradec, Harta e Pogradecit. Lasgush Poradeci Poezi, Poezi nga Mitrush Kuteli. Liqeni i Ohrit, Peshku i mrekullueshem Koran qe rritet ne Liqenin e Ohrit, receta gatimi nga Pogradeci. Biznesi i Pogradecit, foto dhe pamje nga Pogradeci. Apartamente private dhe dhoma plazhi me qera ne qytetin e Pogradecit dhe ne Tushemisht.

Raiffeisen Bank Pogradec Albania
ProCredit Bank Pogradec Albania
 
 
All rights reserved Pogradec.info-2006
info@pogradec.info