Do You Speak English? Pogradec Albania - Yours to Discover
Faqja kryesore
Harta e Pogradecit
Kontakt
 

Permbajtja
POGRADECI BLOG
BARE

Perse Pogradec.info?

- Cmime te uleta

- Pa parapagim

- Pa takse rezervimi

- Ndodhemi ne Pogradec.

- Ju ofrojme gjithe informacionin e nevojshem .


Guida e POGRADECit - Harta e Pogradecit

Harta e detajuar e qytetit te Pogradecit

__________________________________________________

Pogradeci ndodhet ne juglindje te Shqiperise, buze Liqenit te Ohrit, 594 m mbi nivelin e detit.

Gjeresia gjeografike (DMS): 40° 45' 102 N
Gjatesia gjeografike (DMS): 20° 39' 572 E

  • Ndodhet ne Liqenin e Ohrit.
  • Distanca nga kufiri me Maqedonine 5 km.
  • Distanca nga kufiri me Greqine 50 km.
  • Distanca nga aeroporti i Ohrit, Maqedoni 30 km.
  • Distanca nga aeroporti i Rinasit, Tirane 165 km.
  • Distanca nga porti i Durresit 170 km.

__________________________________________________


www.pogradec.info - Guida e Pogradecit ne Internet. Informacion i plote mbi Pogradecin, Hotelet ne Pogradec, Akomodimi ne Pogradec, transporti ne pogradec, arti dhe kultura e Pogradecit. Foto nga Pogradeci, Restorante, Bare dhe Pub ne Pogradec, Harta e Pogradecit. Lasgush Poradeci Poezi, Poezi nga Mitrush Kuteli. Liqeni i Ohrit, Peshku i mrekullueshem Koran qe rritet ne Liqenin e Ohrit, receta gatimi nga Pogradeci. Biznesi i Pogradecit, foto dhe pamje nga Pogradeci.

 

Raiffeisen Bank Pogradec Albania
ProCredit Bank Pogradec Albania
Mobilje Italiane
 
All rights reserved Pogradec.info-2006
info@pogradec.info