Do You Speak English? Pogradec Albania - Yours to Discover
Faqja e pare
Harta e Pogradecit
Kontakt
 

Permbajtja
POGRADECI BLOG
BARE

Perse Pogradec.info?

- Cmime te uleta

- Pa parapagim

- Pa takse rezervimi

- Ndodhemi ne Pogradec.

- Ju ofrojme gjithe informacionin e nevojshem.


Guida e POGRADECit - Driloni Dhe Tushemishti

Drilon Pogradec

Driloni dhe Tushemishti jane nder qendrat turistike me te bukura te Shqiperise.

Rrugicat, urat prej druri, mjelmat, rosat, dhe pellumbat plotesojne me se miri kete skene perrallore. Feshferitjet e degeve te pemeve, cicerimat e zogjve, uji i paster qe leviz ngadale drejt liqenit, varkat qe duket sikur bejne gare me mjelmat dhe rosat, zerat e gezuara te femijeve qe vrapojne dhe luajne ne kete qilim te gjelber, e bejne Drilonin nje nga pikat turistike me te preferuara te Shqiperise.

Tushemishti, ky fshat turistik me hotele luksoze e shtepi mikpritese te pershtatura me se miri per turistet vendas e te huaj, ka krijuar tashme nje simpati te padiskutueshme tek pushuesit vendas e te huaj.

Driloni dhe Tushemishti dikur vendet e preferuara per pushime te Mbretit Zog dhe Enver Hoxhes, sot per te gjithe ofrojne mundesi te pafund per clodhje dhe argetim.

__________________________________________________

Hotel Rritja e Koranit - Ne zonen me te bukur te Tushemishtit, fshatit turistik me bukuri te pakrahasueshme natyrore, prane liqenit te Pogradecit, me nje ambient clodhes ku do ndiheni te mrekulluar dhe te shkeputur nga gjithcka perreth, mes burimeve me uje te kristalte dhe mjelmave elegante, ndodhet Bar Restorant Hotel Rritja e Koranit. Dikur, kjo qender sherbente per rritjen e rasatit te koranit ( nga ka marre edhe emrin Hoteli ) dhe sot eshte shnderruar ne nje oaz clodhes, duke ju befasuar me bukurine, sherbimin dhe komoditetin e Hotel Rritja e Koranit.

Me teper informacion ...

   
   

 

__________________________________________________

 

 


www.pogradec.info - Guida e Pogradecit ne Internet. Informacion i plote mbi Pogradecin, Driloni dhe Tushemishti, Hotelet ne Pogradec,Teto Ollga, Akomodimi ne Pogradec, transporti ne pogradec, arti dhe kultura e Pogradecit. Foto nga Pogradeci, Restorante, Bare dhe Pub ne Pogradec, Harta e Pogradecit. Lasgush Poradeci Poezi, Poezi nga Mitrush Kuteli. Liqeni i Ohrit, Peshku i mrekullueshem Koran qe rritet ne Liqenin e Ohrit, receta gatimi nga Pogradeci. Biznesi i Pogradecit, foto dhe pamje nga Pogradeci.

 

Raiffeisen Bank Pogradec Albania
ProCredit Bank Pogradec Albania
Mobilje Italiane
 
 
All rights reserved Pogradec.info-2006